| Gabystelistu95 a întrebat:

Stie cineva din ce cauza mi se minimizeaza orice joc pe care il pornesc? (cs, nfs, gta etc.) si cand dau la maximizare joc imi apare ecranul negru, apoi in 2 secunde se minimizeaza iar, nu mai vrea sa se maximizeze, sta minimizat in bara de start si trebuie sa inchid jocul cu task manager, am reinstalat windows-ul dar degeaba, tot mi se minimizeaza jocurile si nu ma pot juca deloc sad crying

8 răspunsuri:
| Gabystelistu95 explică:

Pai de unde bani? Pana atunci o sa fim in 2012 pana cand am sa fac eu rost de bani straight face

| Gabystelistu95 explică:

Deci am pus la Initial size 768 si la Maximum size 1536 ca am doar 512 MB de RAM, dar tot nu merge.

| Gabystelistu95 explică:

Deci cred ca in 2012 o sa imi iau un sistem nou sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ai un calculator slab. Mai adauga memorie ram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la my computer > properties > advancer > click settings de sub performance > advancer > click change sub virtual memory si adauga la costum size mai multi mb pentru driver/e. La initial si maximum size sa fie la fel. Adica sa nu pui la initial 1111 si la maximum 2222. Iti recommand sa pui cat spune la recomendet, poate si mai mult daca ai multa memorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa trebuie ca sa nu ai arori. Pune la fel ca tot 512 mb consumi. Pune 512 atunci la initial si maximum. Sa nu crezi ca, consumi 1024. De fapt ar fi fost mai bine sa ai 1024 decat 512. Daca ai 512 atunci nu e de mirare ca se intampla acel lucru cu jocurile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci calculatorul tau are doar 512 ram. Cred ca nu poti pune mai mult de 512 ram la initial si maximum, cred ca degeaba pui mai mult daca ai 512 ram. Sincer acum m-am cam zapacit. Pana la urma nu prea stiu ce ar putea avea calculatorul tau dar mi s-a parut ca de la ram e problema. Poate ca daca aveai mai multi ram nu s-ar mai intampla sa ai probleme. Poate ca pana la urma e din cauza ca ai ram putin.

| laurentiubig a răspuns:

Am aceeasi prolema dar ca diferenta este a eu am 8 gb de ram si jocurile se pun automat in taskbar si ma deruteaza ca tot trebuie sa intru inpoi pe joc.