| JeStieKungFuDaNuStieKarate a întrebat:

Stie cineva vreun program sau sa setez din computer, pentru a sterge totul de pe calculator, ca si cum abia as fi reinstalat windows-ul? Va rog mult, daca ma puteti ajuta, ofer funda

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Uite un tutorial video numai bun pentru ce-ti trebuie tie: http://www.ehow.com/video_4871985_wipe-hard-drive-except-os.html.

Sau ai putea instala programul TuneUp Utilities si in el ai optiunea File Shredder. Foloseste-o!

| JeStieKungFuDaNuStieKarate explică (pentru miTzuliK93):

Problema mea e ca de cand am instalat vreo 2 jocuri, care se pare ca au virusi, avastu meu nu ma lasa sa ma joc nimic, iar cand am reinstalat jocurile care mergeau, gen fifa 12, trebuia sa-mi fac cont de origin, ceea ce nu imi cerea prima oara, si de asta vreau sa resetez tot, de la 0 poate asa numai apar probleme.big grin

| miTzuliK93 a răspuns (pentru JeStieKungFuDaNuStieKarate):

File Shredder este ceea ce-ti trebuie tie. Foloseste-l! tongue

| umbra09 a răspuns:

Intra in
Start->All programs->Accesories->System tols->System restore->Next->(in calendarul in care apare setezi ultima data pe care o poti accesa)->Next->ok/Finish.

Calculatorul isi va da un restart dupa se va reseta
O zi buna

| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns:

Cea mai buna varianta rste sati reinstalezi windowsul si dupa aia sa-ti pui antivirusul asta Bitdefender si e brici calculatoru tau.

| agentclanc21 a răspuns:

Salut. Eu iti recomand sa te duci la un specialist si sa ii spui asa: sa iti formateze tot computerul(adica sa stearga tot), iar apoi sa vada care este cel mai bun windows pentru acel computer(daca tu vrei deja unul spune-i si o sa oto spuna el daca este bun)
Sper ca te-am ajutat.