| Gas a întrebat:

Stiti vreo metoda in windows 7 prin care la pornirea calculatorului sa fac sa porneasca automat un film (sau mai multe dintr-un folder) in mod automat in fullscreen?

3 răspunsuri:
| Gas explică:

Intr-un final am descoperit singur metoda. Tot ce trebuie facut este sa se creeze un playlist in windows media player, dupa care se intra in c: in folderul startup si se trage acolo o scurtatura la windows media player, se da click dreapta pe scurtatura respectiva si se intra la proprietes. Iar acolo la target dupa tot carnatul pe care il aveti voi si care probabil se termina cu /prefetch:1 adaugati urmatoarele: /fullscreen /playlist numeleplaylistului. Iar pentru ca filmul sa ruleze in bucla in momentul in care creati playlistul apasati butonul de repet de jos dupa care salvati happy Ar trebui sa-mi dau singur funda laughing

| TheFACKYouTub a răspuns:

Pai majoritatea programelor din PC pornesc automat cand deschizi Pc-ul, doar trebuie bifata acea casuta.Tu alegi ce program sa se deschida o data cu deschiderea pc-ului

| Gas explică (pentru TheFACKYouTub):

De lansat un player video in mod automat in mod automat la deschidere stiu si eu, pentru ca ii trantesc shortcutul in folderul de startup, problema este ca eu vreau ca in momentul in care se deschide sa se lanseze in FULLSCREEN un fisier video sau mai multe dintr-un anumit folder. Sugesti?