| bogdan9899 a întrebat:

"The dependecy service of group failed to start. "
asta imi arata cand pornesc un program, cum o repar?(mi am descarcat un program ce mi-a stricat tot)]

23 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Careva din aceste metode te poate ajuta:

- Restabilesti sistemul din back-up de inaintea "pataniei"
- Dezinstalezi programul.
- Dezinfectezi sistemul, cu un antivirus bun.

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Nu mai pot face nimic, dau format si instalez un windows

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Ideea e ca programu ala mi-a oprit multe programe laughing)gen services

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Intai porneste calculatorul de pe un live CD, copiaza-ti fisierele importante sa nu le pierzi, apoi poti rula un antivirus sau sa pui registrele inapoi la o data anterioara.

Si alta data ai grija ce antivirus (nu) folosesti, ce porcarii instalezi, si mai ales sa ai copie despre tot ce-i important.

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Live cd?

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Da.
De windows sau Linux, orice.

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Ti-am trimis mesaj

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Ce ii ala?

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Este un CD de pe care se porneste un alt sistem (windows sau linux) si de pe care poti face reparatii pe sistem, poti copia ce-s importante etc.
Ti-am trimis mesaj privat!

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Cum fac windosu din bios ca nu imi apare nimic cand il pornesc, si am incercat sa apas pe f5 f12 delete?

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

In BIOS n-ai windows, ala-i programul intern a sistemului, n-are nimic cu windows-ul (care e instalat pe hard disk)

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Cum intru in bios

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Ca am vaz undeva ca trebuie sa fac ceva in bios, la boot sa aleg cd

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Depinde de BIOS.
Cel mai des pot fi: Del sau F2
sau F10 (la Compaq)

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Am Lenovo g510

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Del sau F2

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Am apasat da nu merge

| bogdan9899 explică (pentru bogdan9899):

Incerc sa vad

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Trebuie apasat rapid si repetat, chiar in momentul cand apare ceva pe ecran, dupa pornire. Daca ai ratat momentul (de 1-2 secunde), atunci poti restarta calculatorul sa incerci din nou, pana ce reusesti.

| bogdan9899 explică (pentru Bula):

Mi l am stricat raulaughing))

| Bula a răspuns (pentru bogdan9899):

Treci la mesaj privat! Aici te vede toata lumea si nu mai e loc

| Andrei_Adi_1999 a răspuns:

„Uite un video aici"
https://www.youtube.com/watch?v=UX1XSCcY65Q
daca nu reinstaleaza windowsul

| bogdan9899 explică (pentru Andrei_Adi_1999):

Nu pot sa il reinstalez