| Blackmam a întrebat:

TPU am o problema am bagat modelul pentru debolcarea telefonului (samsung galaxy fit) gresit de mai multe ori si acum i-mi cere "numele utilizatorului(e-mail)" si "parola" si nu le stiu.

ce sa fac? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| emmyl a răspuns:

Trebuie să intri pe PC, să încerci să te loghezi pe Google (gmail). S-a folosit contul Google. Dacă tot nu nimerești parola, sunt niște opțiuni de recuperare parolă. E cam greu de recuperat contul Google. Dar trebuie să știi măcar adresa de gmail pe care ți-ai creat-o. Poate este și altă metodă, dar eu nu o știu. Și eu am pățit-o și am încercat de zeci de ori (știind xxxxx@gmail.com al meu), doar uitasem parola.

| rclau14 a răspuns (pentru emmyl):

Pai ce gmail coane ca si eu mi-am facut un model de blocare ecran dar nu mi-a cerut niciodata vreun cont gmail sau ceva de genu, deci daca gresesc din intamplare modelul ce dracu mai fac? thinking

| emmyl a răspuns (pentru rclau14):

Când intri prima dată pe Market trebuie să-ți faci cont sau să utilizezi contul de gmail. Și există o opțiune bifată la deblocare cu model: în cazul în care se introduce mai mult de 20 sau nuștiu câte încercări trebuie să deblochezi cu contul care l-ai folosit la logare pe Market Android

| rclau14 a răspuns (pentru emmyl):

Aa, scuzele mele, doar ce am facut si eu pasu la android si inca n-am dat pe la market. complicat cu smartphone-urile astea...

| emmyl a răspuns (pentru rclau14):

Acuma nici eu nu mai găsesc unde e scrisă chestia asta. Dar, dacă introduci de mai multe ori greșit modelul de deblocare, îți cere să scrii adresa de mail (la mine gmail) și parola de gmail. Și până nu am transpirat băgând posibile parole (până la urmă am nimerit-o) nu am putut debloca (3 ore!)