| anonim_4396 a întrebat:

Uneori cand deschid un joc pe instalat pe calculator imi apare o imagine albastra si mi se restarteaza calculatorul dar dupa aceia porneste jocul.Cei asta si pot face ceva sa nu se mai intaple?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Fereastra aia inseamna ca ai o eroare de hardware sau la un driver. presupun ca este din cauza driver-ului de la placa video. incearca sa reinstalezi driver-ul. daca problema persista intra aici http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html si descarca utilitara asta (iti da detalii despre problema)

1 răspuns:
| Lazar_Alexandru_1988 a răspuns:

Este o eroare blue screen. Undeva ai un crash. ori hardware, ori software. verifica driverele