| zoNNe00 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma!

Am sistem 5.1 si windows 7 si nu merg toate boxele...

La Sound/Config Am doar Stereo Nu si 5.1 sau 7.1

Help Va Rog! Ce sa ii fac Sa Se Auda Toate

Precizez ca am un subwoofer MYRIA my-540 Si are Toate Jakurile Verzi si eu am In Spate La PC Albastru Verde Si Rosu

Help MEEE!
Funda!

8 răspunsuri:
| eaglewatch01 a răspuns:

Win7 nu are configuratie5.1.Si eu am patit-o.Foloseste iesirea verde cu mufa jack-rca si setezi pe stereo.Sistemul va reda singur 5.1 daca inregistrarea suporta.

| Unicatul a răspuns:

Schimba`i placa de sunet! si eu am patit la fel cand mi-am luat sistemul 5.1, nu se auzeau toate boxele pana mi-am schimbat placa de sunet si acum se aude perfect! sper ca te-am ajutatwinking

| zoNNe00 explică (pentru Unicatul):

Am incercat nu merge sad

| Unicatul a răspuns:

Eaglewatch01 nici XP nu are configuratie 5.1, eu am win7 64 biti si nu mergea sistemul surround pana nu am fost cu unitatea la un magazin special unde mi-au spus sa schimb placa de sunet.acum se aude perfect in toate cele 5 boxe, iar basul nu mai zic! incearca sa schimbi placa de sunet ca nu e scumpa e 30-35 leiwinking

| eaglewatch01 a răspuns (pentru Unicatul):

Se poate nu contest, insa cine se ocupa de pc-ul meu este in bransa, si asta a fost singura solutie pe care a gasit-o.Acum pote ca au mai evoluat placile de sunet... Oricum mie imi merge super si asa.

| Unicatul a răspuns:

Eaglewatch01 sa te intreb ceva, la tine se aude in toate boxele la fel nu? adica stereo, la surround se aude diferit adica de ex la filme: o boxa muzica, o boxa pasi, 2 boxe vocile etc..asta este sistemul surround tongue

| eaglewatch01 a răspuns (pentru Unicatul):

Exact frate, ai impresia vaga ca nu stiu ce vorbesc? si apropo cin foloseam xp mergea sistemul cu aceeasi placa audio.

| eaglewatch01 a răspuns (pentru eaglewatch01):

Bine,depinde ce sistem ai...