| freedeeejayradu a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video GeForce 4 MX 4000 128MB/64bit dar nu stiu ce inseamna 64bit. Trebuie sa am procesor x86 (64biti) sau nu conteaza ce procesor am?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu are legatura cu ce procesor ai... insa nu iti recomand sa dai banii pe asa ceva. Eu zic sa strangi bantui, macar 1000-1500 lei si sa iti cumperi un pc nou.

| taken a răspuns (pentru sltlp):

Conteaza procesorul, daca este slab va limita placa video.
Nu ma refer la placa video GeForce 4 MX 4000 128MB/64bit care este slaba.
Inainte aveam 9800 GT (1GB DDR 3 bus 256) si procesor dual core(nu mai stiu exact) si jucam Battlefield 3 cu toate la low dar mai facea figuri.Cand am schimbat procesorul puteam juca Battlefield 3 cu toate la hight.

| sltlp a răspuns (pentru taken):

Nu ma corecta big grin, ca stiu despre ce e vorba mai sus, si nu am raspuns aiurea. In momentul in care el cere informatii despre o placa video pe agp, veche, nici macar hd nu sporta, cred ca abia se taraie cu 480p, nu ai cum sa afirmi ca mai conteaza procesorul. E clar ca sistemul e foarte vechi.

| taken a răspuns:

Nu o cumpara.Este foarte slaba.
Vezi ca este pe slot AGP.Ce slot ai la placa de baza? Daca ai PCI Express nu se potriveste.

| Alexandrumrz a răspuns:

Eu iti recomand una de 1 gb pe una de 128 nu poti juca nici chicken invaders

| freedeeejayradu explică:

Acum pentru 25 de lei laughing...pana imi adun bani seriosi si imi iau alta placa video mai buna.

| florynflr19 a răspuns:

Nu iti lua pe 64 de biti, e praf, nu te poti juca nimic si o sa ai lag foarte mare, cauta sa-ti iei ceva pe 128de biti sau chiar mai mult. Eu iti recomand placa aceasta, e accesibila si destul de buna http://www.emag.ro/......E5Z3KBBBM/