| TerenteFTW a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop la 15 milioane (nou) cu 1TB, 4gb ram, 2gb video, procesor i3 dualcore 1.7
Vreau sa stiu daca are cineva astfel de laptop si cum se comporta in jocuri gen World of tanks, H1Z1, si mai ales daca pot sa filmez fara lag

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Atunci poti sa mergi pe acesta, i3-ul este putin mai perfomant decat quad-ul de la amd, pe pcgarage acesta cu i3 era 1750 lei parca, am incercat sa ma incadrez in cei 1500 dar daca l-ai gasit la altex la acelasi pret cu cel pus de mine, go4it

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In 1500 lei nu o sa gasesti un laptop sa te poti juca DECENT si sa filmezi sau sa faci streaming in acelasi timp.

Un alt dezavantaj al laptopului este ca se incinge al dracu de tare in sesiuni de gaming iar in timp asta o sa iti degradeze componentele.

Daca vrei Gaming de calitate mergi pe PC iar daca vrei portabilitate si nu esti pretentios la grafica jocurilor (adica sa te joci pe 1024x768 pe low) mergi pe laptop.

Răspuns utilizator avertizat
| vidii a răspuns:

Cel mai performant pana in 15 mil este acest Lenovo cu un procesor quad core 1.8/2.4 ghz boost, 4gb ram, 1tb hdd si o r5 m230 cu care poti juca jocurile pe low/med
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

| TerenteFTW explică (pentru vidii):

Pare interesant, eu ma uitam la asta : http://www.altex.ro/......3-free-dos
Vreau neaparat laptop pentru ca o sa incep facultatea si nu cred ca o sa am loc intr-o camera de camin sa stau cu un calculator + monitor +boxe etc

| TerenteFTW explică (pentru vidii):

Vad ca expirat reducerea de 300lei la altex, m-am uitat pe pcgarage si am gasit alt Lenovo la 16mil
ce parere ai in comparatie cu cel propus de tine?
http://www.pcgarage.ro/compara/936869,978167

| vidii a răspuns (pentru TerenteFTW):

Merita daca mai era promotia de -300 lei, asa ..nu prea, i3-ul e cu maxim 3-4% mai performant decat acel quad, deci nu merita investitia de 300 lei, mai bine ii cumperi un ssd de 120 gb de banii aia

| vidii a răspuns (pentru TerenteFTW):

Atunci poti sa mergi pe acesta, i3-ul este putin mai perfomant decat quad-ul de la amd, pe pcgarage acesta cu i3 era 1750 lei parca, am incercat sa ma incadrez in cei 1500 dar daca l-ai gasit la altex la acelasi pret cu cel pus de mine, go4it

| vidii a răspuns:

In 15 mil ai un desktop
- dual core puternic
- placa de baza ok
- 4gb ram
- 500gb hdd
- placa video performanta cu consum redus
- sursa sa tina
- carcasa ok
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1290178/