| мαяdυк a întrebat:

Vreau sa renunt la mozilla pentru ca se tot blocheaza nu stiu ce are si o sa-mi iau chrome. Unde salvez semnele de carte(bookmarks) din mozilla ca apoi sa le pun in chrome? ps : ADMIN NU-MI STERGE INTREBAREA CUM FACI DE OBICEI

Răspuns Câştigător
| Albertxxx a răspuns:

In primul rand, nu sterge mozilla pana nu instalezi chrome. Apoi instaleaza chrome, iar dupa install te va intreba daca vrei sa fie "default browser" si de unde vrei sa ia bookmarks-urile, selectezi mozilla, apoi dupa ce iti apar, poti sterge mozilla...

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu stergi mozila pana nu instalezi chrome. Este bine sa instalezi onffline si nu online. Il poti descarca de aici:
http://www.softpedia.com/progDownload/Google-Chrome-Download-108166.html
(alegi varianta asta
" Softpedia Secure Download (US) - Stable 28 [EXE]".) Procedezi asa.
Iit dau explicatiile in engleza:
1. Deschizi Mozzila
2. Te duci in meniu la
"Bookmarks"-"Show All bookmarks"
3. Aici te duci la "import and Backup"
si alegi "export bokmarks to htlm"
(ii dai un nume daca vrei, daca nu il lasi asa"bookmark.html). Alegi sa-l salvezi pe desktop-SAVE.

1. deschizi chrome
2. te duci pe bara de "bookmark" click dreapta si alegi "Bookmark Manager"
3. Organize
4. "Import bookmark from html file"
(te duci pe desktop si alegi "bookmark.html" (de la Mozzila).-OPEN
Datele o sa-ti apara in "bara de bookmark" sun denumirea "importate din Firefox". Asta e. Pe urma poti schimba pe limba romana. Sper sa te descurci.

| dani0822 a răspuns:

Daca instalezi chrome, la instalare vei putea sa importi semne de carte, parole salvate...din mozilla.