| GeoGeo6566 a întrebat:

Vreau un driver care sa mearga 100 % pentru o nVIDIA fx 5500-8x

Răspuns Câştigător
| seby00 a răspuns:

Descarca Slim Drivers sau 3DP CHIP si iti instaleaza orice divere, funda?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| GeoGeo6566 explică (pentru lpavel):

Pai n-am idee ce sa pun

| lpavel a răspuns (pentru GeoGeo6566):

Pai atunci cum vrei sa stiu eu componentele pc-ului tau?

| GeoGeo6566 explică:

Windows xp, am auzit ca nu exista pentru 7, si am instalat xp

| Robert-Nick_Revnic_1996 a răspuns:

Să ne spui te rog și ce Windows ai.Ar fi util dacă ai pune și Hardware Id, poate că sunt mai multe modele ale plăcii tale...