| anonim_4396 a întrebat:

Yahoo Messenger.
Buna, aveam un tip de Yahoo in care, cand ma logam imi scria ca parola e gresita.Stateam pe Yahoo un timp, dar apoi, vreo 2-3 luni nu l-am mai deschis de loc.Am descarcat Yahoo 11.5 si acelasi lucru.Nu mi-am schimbat parola si datele le-am scris corect. Apoi am dat pe optiunea "forgot password" si m-a pus sa scriu ID-ul.L-am scris si apoi mi-a aparut sa scriu emailul altenranit sau intrebarile secrete.Nu imi amintesc nimic, deoarece contul l-am facut acum vreo 3 ani.Pot sa intru pe mail-uri, logandu-ma cu contul de facebook.Dar mess pentru chat nu pot folosi.Ce sa fac? Am cautat mult sa iau legatura sa imi spuna sa imi trimita parola pe un nr. de telefon, dar nu am gasit cum i-as putea contacta.Ce fac?

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Să îi contactezi, după câte știu nu poți, ca să-ți schimbe parolă, singura soluție e ce-ți oferă ei, adică resetare a parolei.
Dacă te poți loga pe site-ul oficial, Yahoo, atunci intră aici și schimb-o
https://edit.yahoo.com/....../change_pw
Dacă nicio opțiune de acolo nu-ți merge atunci nu ai ce face.

| Patru_Ionut_1988 a răspuns:

Daca nu ai schimbat datele la id incearca si cu alt mesenger de ex 7 sau 8 si poate iti merge am patit si eu si cand am schimbat imi mergea.iar alta problema la logare pe id ar mai putea fi si data si ora setata pe pc

| anonim_4396 explică (pentru Patru_Ionut_1988):

E la curent cu cea romaneasca.GMT +2 /

| anonim_4396 explică (pentru Patru_Ionut_1988):

Am reusit sa schimba parola, prin telefon.Dar acum, scriu ff corect si ID-ul si PAROLA si tot nu merge.Imi spune ca am contul blocat.

| Patru_Ionut_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca dupa 48 de ore ai incercat si cu alt mesenger? ia 7 si imi zici apoi daca iti merge