| KnightOfNight a întrebat:

Acum cativa ani cand mi-am cumparat un telefon Nokia 6300 mi-a fost dat cu un card Micro SD de 128 MB pe care am stocat ceva poze si videoclipuri.Problema a aparut intr-o zi cand nu am mai putut accesa cardul fiindca i se pusese parola, nu stiu cum dar sunt convins ca nu a pus-o nimeni, ci a aparut asa din senin.Am incercat n metode de recuperare a fisierelor de pe el, am fost chiar si la un service si mi-au spus ca nu pot face nimic, desi am auzit pe cineva care si-a recuperat datele de pe un card cu o problema asemanatoare la service...Stiu ca nu e cine stie ce si nu-mi pasa de cantitatea de memorie ci doar de poze...erau niste amintiri frumoase.Deci in cazul in care cardul are parola, nu poate fi citit nici pe PC (imi apare insert a disk into drive.) si nici nu poate fi formatat exista vreo sansa sa-mi recuperez datele de pe el?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa recuperezi acele poze cu Recurva : https://www.piriform.com/recuva
Mi se pare ca pot fi recuperate datele de pe un flash, chiar daca este criptat. Merita incercat.

| KnightOfNight explică (pentru Jipa95):

Din pacate nu merge, orice program as folosi spune ca diskul e inaccesibil sau sa introduc un disk, ca si cum n-ar exista. sad