| Adyy5 a întrebat:

Ajutoor!
Azi dimineata am primit acest mesaj pe telefon:
"Accesul la serviciul de trafic date a fost restrictionat datorita costului inregistrat. Pentru anularea restrictiei va rugam sa achitati suma de 700 lei. Detalii la 1234. Multumim, Telekom."
De cateva luni am net nelimitat si e prima data ca imi vine un astfel de mesaj.De aseară nu mi-a mai mers netul, acum stau pe o rețea Wi-Fi.
Vreau sa stiu...aceasta sumă trebuie obligatoriu plătită?
Si...pe data de 10 mi se reancarca cartela.Imi va funcționa din nou internetul?
Va rog, ajutati-ma...

11 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Cât dai la abonament?

| MarioDraghi a răspuns:

Mi se pare exagerat astea de la telekom sunt cam hoti

| adrianbestboy98 a răspuns:

Du-te la ei si vezi ce se intampla de ce iti zice asa poate este o greseala

Răspuns utilizator avertizat
| Adyy5 explică (pentru adrianbestboy98):

Am avut net nelimitat. Tatal meu mi-a spus abia astazi ca de luna asta o sa am 7 GB.Stau mult pe telefon zilnic.Vad numeroase filme si stau pe TPU.
Ar fi trebuit sa-mi vina un avertisment sau sa mi se incetineasca...
Peste 2 zile mi se reancarca.
Imi va funcționa iar internetul?
Va trebui sa plătesc factura?
Te rog ajuta-ma.

| adrianbestboy98 a răspuns (pentru Adyy5):

Pai asta zic du-te la ei sa iti dea explicatii ca sunt javre si baga costuri aiurea si la un momentdat te trezesti ca baga firme de recuperari pe tine(propria experineta cu javrele astea)

| Adyy5 explică (pentru ramon2473):

"Pentru anularea restrictiei va rugam sa achitati suma de 700 lei. "
Trebuie sa plătesc decat daca vreau sa se anuleze restricția, nu?
Cand mi se va reancarca cartela si daca netul va reveni nu ar trebui sa existe costuri suplimentare, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti pe cartela telefonica, atunci iti reincarci cartela, ceea ce este perfect logic, ca ai acces nelimitat atat vreme cat ai bani in cont, cand s-au terminat, ai terminat si cartela.
Cumpara-ti o alta cartela si reincarca-ti telefonul!

| Adyy5 explică (pentru Violleta2022):

Deci nu exista vreo cale prin care sa nu plătesc acea sumă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adyy5):

Eu spun sa nu platesti nimic pana nu suni la ei sa vezi ce este cu restrictia aia! Poate fii scam... mai ales ca nu te-au somat si nici nu ti-au trimis scrisoare acasa cum ar fi trebuit.