| Adyy5 a întrebat:

Ajutoor!
Azi dimineata am primit acest mesaj pe telefon:
"Accesul la serviciul de trafic date a fost restrictionat datorita costului inregistrat. Pentru anularea restrictiei va rugam sa achitati suma de 700 lei. Detalii la 1234. Multumim, Telekom."
De cateva luni am net nelimitat si e prima data ca imi vine un astfel de mesaj.De aseară nu mi-a mai mers netul, acum stau pe o rețea Wi-Fi.
Vreau sa stiu...aceasta sumă trebuie obligatoriu plătită?
Si...pe data de 10 mi se reancarca cartela.Imi va funcționa din nou internetul?
Va rog, ajutati-ma...

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti pe cartela telefonica, atunci iti reincarci cartela, ceea ce este perfect logic, ca ai acces nelimitat atat vreme cat ai bani in cont, cand s-au terminat, ai terminat si cartela.
Cumpara-ti o alta cartela si reincarca-ti telefonul!

| Adyy5 explică (pentru Violleta2022):

Deci nu exista vreo cale prin care sa nu plătesc acea sumă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adyy5):

Eu spun sa nu platesti nimic pana nu suni la ei sa vezi ce este cu restrictia aia! Poate fii scam... mai ales ca nu te-au somat si nici nu ti-au trimis scrisoare acasa cum ar fi trebuit.

| mudokins78 a răspuns:

Cât dai la abonament?

Răspuns utilizator avertizat
| adrianbestboy98 a răspuns:

Du-te la ei si vezi ce se intampla de ce iti zice asa poate este o greseala

| Adyy5 explică (pentru adrianbestboy98):

Am avut net nelimitat. Tatal meu mi-a spus abia astazi ca de luna asta o sa am 7 GB.Stau mult pe telefon zilnic.Vad numeroase filme si stau pe TPU.
Ar fi trebuit sa-mi vina un avertisment sau sa mi se incetineasca...
Peste 2 zile mi se reancarca.
Imi va funcționa iar internetul?
Va trebui sa plătesc factura?
Te rog ajuta-ma.

| adrianbestboy98 a răspuns (pentru Adyy5):

Pai asta zic du-te la ei sa iti dea explicatii ca sunt javre si baga costuri aiurea si la un momentdat te trezesti ca baga firme de recuperari pe tine(propria experineta cu javrele astea)

| MarioDraghi a răspuns:

Mi se pare exagerat astea de la telekom sunt cam hoti