| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca functia aia NFC poate face transfer de date dintre doua telefoane. Daca eu pur si simplu las telefonul langa alt telefon si am functia asta pornita se va intampla ceva?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu functia aceasta se pot sustrage si date din telefoane si nu numai...gatul mami lor, cine a inventat asta negandindu-se ca nu este o tehnologie ce poate fi suficient securizata.

| Wr3nch a răspuns (pentru Simpatic):

Poti face o chestie foarte smechera numita sa o opresti cand nu ai nevoie laughing Daca o securizau cu pin si what not se plangea lumea ca e prea complicatlaughing

| NintendoHackers a răspuns:

Trebuie sa tii telefoanele lipite unul de spatele celuilalt si sa glisezi in sus ceea ce vrei sa trimiti la celalalt telefon.