| anonim_4396 a întrebat:

Am decis sa cumpar o tableta la mana a doua de pe un site numit 999.md ..Am gasit o tableta in stare buna, m-am intalnit cu vanzatorul si am cumparat-o. Totul bine si frumos pana ajung acasa si vad ca prinde wi-fiul foarte prost si portul de incarcare e defect..Am incercat sa dau de vanzator dar numarul e deconectata ...Ma simt ca naiba si nu am habar ce sa fac( asta daca am ceva ce pot face ).

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice aparat se incearca inainte de cumparare, adica inainte de plata completa. In caz contrar, in lipsa de gaarantie, suporti consecintele defectelor ascunse.

Mergi la un service de telefoane, port-ul de incarcare se va schimba pentru 60-70 lei.
Roaga-le sa faca o verificare completa al tabletei, iar ei vor sti ce au de facut (de problema cu wi-fi nu le spune nimic, poate e de la tine din host).
Cand mergi dupa tableta, fa o incercare al internetului, pe loc, prin wi-fi-ul lor.

| blackwolf906 a răspuns (pentru Bula):

Faza proasta e ca sunt din Moldova si schimbarea portului e vreo 200 de lei.

| Bula a răspuns (pentru blackwolf906):

Asta e, n-ai ce face.
15 euro pentru unii este mult, mai ales pe la voi.
Totusi, daca vrei ca aparatul sa fie bun, trebuie sa faci acest efort financiar suplimentar.
O tableta costa mai mult.

| D3I3 a răspuns (pentru blackwolf906):

În RM este mult mai ieftin ca la Români. La ei e în jur de 15 euro, însă în RM e în jur de 10-12 euro, Chiar dacă nu e așa de mare diferență. Acei " 60-70 lei " sunt 60-70 roni, iar un ron = 4~5 lei moldovenești.

| blackwolf906 a răspuns (pentru Bula):

Tabelta e un Asus Nexus 7. Am cumparat-o pentru mama si cum ea nu se foloseste prea mult de ea era perfecta ..Pentru 1000 de lei e destul de ok

| 12Gabriela3456 a răspuns:

Du-te la politie

| anonim_4396 explică (pentru 12Gabriela3456):

De ce s-ar duce?

| 12Gabriela3456 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap daca nu da de acela ce o sa vina la tine?

| anonim_4396 explică (pentru 12Gabriela3456):

Politia nu intervine la asa ceva, asta-i ideea.