| Sandu3 a întrebat:

Am o mica problema cu internetul pe telefon versus internetul fix de pe desktop.De curand am luat un telefon nou(primul meu telefon de tip smartphone)de care sunt multumit.Sunt deci un incepator cu acte in regula.Problema e urmatoarea:am observat ca in comparatie cu internetul de pe calculator(desktop)browserul(si cel nativ si Google Chrome)nu au"buton de inchidere"Si la fel si Gmail.Adresele nu le poti inchide din acel "X" pentru ca nu exista, sau cel putin optiunea inchidere(iesire) e inexistenta.Si credeti-ma am cautat-o de mai multe ori.Cred ca doar la Facebook pe mobil am vazut asa ceva.O optiune de inchidere.Intrebarea mea este:cum inchidem aceste site-uri? Ele se inchid automat la iesirea din internet? Voi cum le inchideti? Ca in mintea mea, ele raman deschise si consuma mega de internet.

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Opresti aplicatiile care consuma date din task manager!

| Zaygon a răspuns:

Ori le inchizi din taskmanager aplicatiile ori opresti internetul pe mobil(datele mobile).