| fabian12345326 a întrebat:

Am o tableta Samsung tab e.
Are o problema cu cartela, desi nu este nicio cartela in ea, imi spune: CARTELA SIM A FOST ADAUGATA (după ce reporneste, imi spune ca a fost scoasa) exista vreo rezolvare?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Curăță contactele folosind o cartelă reală pe care o introduci repetat, de câteva ori. Probabil să-și "revină"

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar o resetare din fabrica big grin (varianta clasica). Daca nici asa nu merge... doar cei de la service ar putea sa isi dea cu parerea mai mult decat noi ^_^

| Wr3nch a răspuns:

Copiaza ce iti trebuie de pe ea si da un factory reset din setari. Daca face la fel si ai garantie, mergi la magazin, daca nu la service.

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns:

Sa le dai la cei la service cu ea in cap si sa faci spume ca nu ti-au reparat-o bine si ca ti-au stricat-o mai mult de cat sa ti-o repare si sa nu le dai nici un ban si sa ii pui sa ti-o repare
daca nu ti-o repara ii ameniti ca vei face treaba mare si treaba mica pe usa lor eu asa am facut la usa la unii care mi-au stricat o tableta pe care dadusem 900 lei si am fost sa imi schimbe mufa si mi-au zgariat tableta noua
si nu recunosteau ca le-am dat-o ne zgariata
pentru ca era nu nouta

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Asita care mi-au zgariat tableta au service-ul chiar in partea stanga cum stai cu fata la intercontinental in Bucuresti
este o strada care trece pe langa intercontinental
are si o intrare la metrou si o patiserie luca
si mai infata putin pe strada respectiva in dreptul hotelului intercontinental sunt cei ce mi-au zgariat tableta
si am dat cu ea in geamul magazinului sa se sparga si tableta si geamul la service
ce valoare mai avea tableta mea cea noua daca era zgariata
poti sa te duci sa ii intrebi daca a fost un nebun pe la ei care le-a spus ca ii prinde el si ca de fiecare data a trecut pe acolo si-a facut nevoile pe usa lor