| Vaduva_Silviu_1992 a întrebat:

Am un Blackberry 9500 si nu mai functioneaza bine touch screen-ul. Mi-a spus cineva ca se intampla asta din cauza ca nu il incarc cu incarcatorul lui original. Este posibil asa ceva? Confirmarea comenzii pe acest tip de telefon se face prin apasarea intregului ecran si nu pot face asta decat daca este dat jos capacul de la baterie, dar nu asta este singura problema. Poate cineva sa-mi dea un sfat in legatura cu ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este defect.Mergi cu el la service.

| Vaduva_Silviu_1992 explică (pentru darrio2007):

Asta stiu si eu! Cei de la service au spus sa-mi cumpar incarcator original dar este absurd asta! Cred eu...

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaduva_Silviu_1992):

Pai nu are nici o legatura una cu alta.

| Vaduva_Silviu_1992 explică (pentru darrio2007):

Atunci cum iti explici faptul ca ecranul se apasa doar daca nu are capacul de la baterie?

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaduva_Silviu_1992):

S-a umflat bateria.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred să existe o legătură între încărcător şi "problema" cu touchscreen-ul!

Mergi cu telefonul la alt Service.

Toate cele bune.

| Silviu_Razvan_1998 a răspuns:

Te duci la un service GSM sau oricare altul si vorbesti cu ei s-ar putea sa ti-l repare... Succes!