| FlorinCiokan a întrebat:

Am un Iphone 4 cand ma suna cineva in timpu apelului se aude foarte incet. Care e problema? Muzica din telefon se aude bine. E ceva difuzor? Cat costa?

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Ai incercat sa dai volumul mai tare in timpul convorbirii?

| FlorinCiokan explică (pentru RareşTPUro):

Normal ca da. e maxim. Se aude incet cand e liniste, cand e galacie nu ai sanse sa intelegi ceva...

| RareşTPUro a răspuns (pentru FlorinCiokan):

S-ar putea sa se fi uzat acel difuzorul din partea de sus (de unde auzi cand e pe modul normal) sau sa se fi infundat de praf si sa acopere sunetul. Cel mai bine ar fi sa te duci la un GSM cu el sa vezi mai exact ce are, de ce se aude incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate avea ceva la difuzor sau chiar la soft.mai degraba la soft dupa ce am observat ca multi, multi au probleme cu Iphone, 4 sau chiar 6. Nu stiu cat ar costa dar ducandu-l la un service sigur ca te vor jumuli la maximul posibil. Nu vreau sa fiu rau dar iPhone e cel mai slab telefon din punct de vedere durata de viata. Eu unul il reparam si apoi il vindeam, trecand la un telefon cu android.