| neneacs a întrebat:

Am un telefon cu android si cand apas on/of se inchide si nu se mai deschide daca vreau sal deschid trebuie sa scot bateria si s-o bag iar daca veau sa mearga nu se inchide daca stau pe el i-am si reschis softu nu merge crying
p.s. daca stitit raspundeti nu spuneti gen dul la un service
dau funditzzza

7 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Du-l la Service ca-s probleme cu el. Si eu duc unul azi fiindca se blocheaza. Cere reverificare asamblare componente si soft! Mult noroc!

| neneacs explică (pentru Caro34):

Daca ai aceeasi problema zi-mi si mie cat a costat

| neneacs explică (pentru Caro34):

Dar fara gsm nu se poate ca imi este lene sa ma duc pana la el dar daca ai aceeasi problema zi-mi si mie cat ai dat

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Daca e la mana a doua e clar ca are o problema. Daca estie primul telefon al tau cu touchscreen, e normal. Pentru doar a-l bloca apasa doar o data, nu tine apasat. Daca tii apasat se inchide. Daca ai facut asta atunci daca nu e full touchscreen ( are 2-3 butoane ) apasa Back sau Home. Daca e FullTouchscreen ( are butoane dar sunt tot prin atingere nu prin apasare ) apasa doar o singura data butonul de sus.

| neneacs explică (pentru AlcolicSmile123):

Este mana intai si crede-ma ca am avut mai multe telefoane decat o sa ai in totata viata i-am rescris softu cand eran inchis cu modu power home and volume up si din setari si tot nu merge stai calm ca stiu cum se deschide un telefon laughing

| AlcolicSmile123 a răspuns (pentru neneacs):

Oh, sorry. Dar sunt unele persoane care nu sti-au cum sa blocheze un telefon si am primit o funda pentru. explicatie :]]

| Laurentiu_George_1993 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa intri la setari si sa cauti functia de a reseta tot telefonul trebuie sa intri la confidentialitate si sa dai sa revina la setarile din fabrica