| Ursulmaredemetal a întrebat:

BUNA! Am un Telefon NOKIA C3 Si astazi de dimineata tastatura(sau ecranul) NU MAI functioneaza.Cauza este necunoscuta, am incercat sa scot bateria, dar tot nu merge l-am oprit dar problema nu s-a rezolvat.INFORMATII SUPLIMENTARE:Ecranul sau tastatura (nu stiu care) nu mai functioneaza nici cum, de parca s-a stricat ceva intre ecran si taste; codul de siguranta il pot baga dar cand intra in meniu principal nu mai pot face nimic numa sa "luminez" ce vreau sa selectez.MA POATE AJUTA CINEVA?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ai nevoie de o resoftare. Nu este nici tastatura de vina din moment ce poti introduce codul, nici ecranul, din moment ce functioneaza, nici folia din moment ce nu ai ecranul complet alb. Acum observi ca e cam evident ca e o problema de soft? Incearca sa nu il resoftezi tu, mergi la un service autorizat care iti da si garantie.

| Ursulmaredemetal explică (pentru valentingb):

Mersi pentru raspuns DAR L-am rezolvat I-am scos bateria dupa 1 minut am bagat-o si o mers

| valentingb a răspuns:

happy Eu în locul tău nici nu puneam întrebarea până nu încercam asta.
Am crezut că face așa continuu.