| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Mi-am blocat Telefonul, mai exact un Samsung S3. L-am blocat cu PIN ( ma refer atunci cand vreau sa intru in el de il securizez cu un PIN). Chestia este ca nu am bifat si optiunea ca sa mi'l recuperez pe adresa de e-mail. Si daca il resetez imi pierd toate datele din el si am o gramada (Fotografii, contacte, notite etc). Mai este vreo sansa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înţeleg că ( încă ) îl poţi deschide/debloca şi NU ai uitat codul - cel puţin, aşa se subînţelege din întrebarea ta :)
Deci, poţi să intri la "Securitate" şi ANULEZI opţiunea de blocare cu cod; iar mâine ( spre exemplu ) o activezi IAR şi atunci vei putea să bifezi şi opţiunea de recuperare pe mail!

Dacă, totuşi, ai UITAT codul şi nu mai poţi să-l deblochezi, atunci NU mai ai altă variantă decât să faci un "hard reset" :(

Dacă situaţia nu s-a rezolvat ( încă ), poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-i9300-galaxy-s-iii/

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s3-hard-reset.html

http://www.hard-reset.org/......o-default/

http://www.tsar3000.com/....../index.php

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Din pacate nu ai alta varianta decat Hard Reset-ul. Data viitoare sa-ti pui toate pozele pe cloud sa eviti problemele de genul acesta.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Vei pierde contactele fotografiile si etc doar daca le ai salvate pe telefon daca ele sunt salvate spre ex contactele pe cartela ori contul google cand te vei loga din nou la cont vor aparea si contactele daca pozele muzica video nu le ai salvate in card le vei pierde. w

| Crs_Cristiana_1999 a răspuns:

Si eu m-am confundat cu asemenea problema odata si a trebuit sa sun la vodafon (de acolo mi-am luat telefonul) si am cerut PUK-ul. Acela este singurul cod care m-a salvat. Mie mi-l cerea atunci cand deschideam telefonul (cand era blocat). Fara PUK nu reuseam.
Poate o sa te salveze si pe tine. Succes

| paulica4 a răspuns:

Reseteazal ca nu mai ai cum sa-l deblochez

| paulica4 a răspuns:

Reseteazal ca nu mai ai cum sa-l deblochezi