| Niuuuu a întrebat:

Sunt pe Orange deci inainte sa am alt telefon mai performant(galaxy s4) aveam unu mai de asta mnaa.si in el este mereu cartela. Când am bagat-o in galaxy la scoala nu aveam probleme, dar dupa am scos-o ca tot ma suna cineva si am uitat s-o bag.Dar când m.am dus la Orange sa imi pun net pe el am bagat cartela in el si imi da fara cartela sim am incercat de mai multe ori si nu merge..De ce? nu am facut nimic legat de cartela pur si simplu nu im da ca o are.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poate nu face bine contact in locasul ei.Scoate-o si bag-o iar.Sterge usor, cu o carpa moale, contactele.Si la sim si la tel.

5 răspunsuri:
| PartyNow a răspuns:

Salut,eu stiu de ce nu merge ca si la mine so intimplat ce trebuie sa faci:
poate nu ai bagat-o corect!
s-a stricat locul unde bagi cartela!
uite atent la ia sa vezi daca nu e ceva cu ea daca nu s-a rupt ceva s-au e de la telfon toata problema. Sper ca te-am ajutat FUNDA

| Niuuuu explică (pentru darrio2007):

Am facut asta dar tot nu a mers sad

| Niuuuu explică (pentru PartyNow):

Buna..am bagat odata si peste doua sec spune ca nu este cartela

| darrio2007 a răspuns (pentru Niuuuu):

In celalalt spui ca merge.Inseamna ca telefonul este de vina.Mergi la Orange si vezi ce iti spun ei. Daca este in garantie este si mai bine.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In situatia de fata cartela nu mai functioneaza. Iti recomand sa mergi intr-un magazin Orange Shop si sa soliciti schimbarea cartelei SIM.

Cu prietenie,
Orange Helper