| Adelaaaaaaaa a întrebat:

mi-am bagat un model la telefon ( Allview a5 guad ) si l-am uitat si l-am incercat de atatea ori dar a fost gresit si imi cerea adresa de ma mag play, o stiu si cand o bag imi zice ca este nevalida,adica nu este buna nu merge si, nu am netul pornit si nici nu il pot porni. si am incercat sa-l resetez din toate butuoanele dar nu merge, va rog frumis spuneti-mi ce sa fac dau fundita

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă situaţia nu se rezolvă, atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.