| RaulBoss26 a întrebat:

Buna TPU.Nu stiti de ce pe cutia de la tableta serioux surya antares 7 slim scrie ca am 4GB memorie interna si eu defapt in tableta am 1. 20GB.Ce pot face? Sa dau resetare din fabrica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 GB FLASH. Restul de memorie este ocupat de sistemul de operare si alte aplicatii instalate din fabrica. Aplicatiile instalate din fabrica nu merg dezinstalate ( daca nu cumva ai root ), in schimb merg dezactivate si eliberezi spatiu. Du-te la setari - aplicatii si vezi aplicatiile din mem. interna care pot fi dezactivate.

Un sfat : pune-i card SD, iar daca descarci din google play jocuri sau alte aplicatii care pot fi mutate pe SD, atunci muta aplicatia pe SD. Tot in aplicatii instalate poti face asta. Bafta.

1 răspuns:
| RaulBoss26 explică:

Da dar cu card SD nu ma lasa sa il folosesc.Pot descarca doar pe memoria din tableta