| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre resigilatele de la eMAG?

Răspuns Câştigător
| MedRex a răspuns:

Sunt ok, atâta timp cât nu vrei ceva foarte ieftin care e de fapt la o valoare foarte mare.
Un tv cu vreo 2-3 pixeli morți e ok, dacă e cu 30% mai ieftin. Telefoanele, laptopurile deja e mai sensibilă treaba.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce defect nimeresti, in general sunt lucruri care prezinta urme de uzura

| T0T a răspuns:

Nu merită riscul.

| Pool77 a răspuns:

Parerea mea e sa mai astepti inca o luna doua pana ti se strang banii de una sigilata.
Adica momentan, imi permit un telefon de 2200RON SH, dar mai bine stau pana in vara si strang banii sa-mi cumpar una sigilita, poti sa ma crezi ipocrit insa imi placi mult mai mult sa desfac eu cutia cu tot cu ce contine, nu vreau sa am zgarieturi pe ecran din primul minut.
Oricum una resigilata costa aproximativ cu 200-300RON mai putin, mai bine stau 2-3 luni si fac banii aia undeva si cumpar sigilata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general sunt produse refuzate de cei ce au cumparat de la Emag, care ofera 15 zile de proba si apoi poti refuza produsul pe diferite motive. Eu am luat diverse produse de la Emag,insa am fost multumit. Sa stii ca unii, de exemplu, nu le place culoarea, pur si simplu sunt nemultumiti de aspect sau nu mai vor produsul si cauta un defect. Produsele resigilate bineinteles ca sunt probate inainte sa fie puse din nou in vanzare. Pentru ca este produs resigilat, Emag-ul ofera o reducere.

| KillaNoFilla a răspuns:

Am luat un frigider resigilat mai ieftin cu 20% care teoretic trebuie sa aiba o indoitura dar nu am vazut nimic.
Si un aragaz cu 30% care avea capacul indoit, l-am indreptat usor.

Suna inainte si intreba ce probleme au produsele.