| 404namenotfound a întrebat:

Ce setari trebuie sa fac pentru a-mi activa internetul la un telefon cu Android?
Nume: Orange Internet
APN: Internet
Proxy: -
Port: -
Nume utilizator: -
Parola: -
Server: -
MMSC: -
Proxy MMS: -
Port MMS: -
MCC: 226
MNC: 10
Tip autentificare: -
Tip APN: default
Protocol APN: IPv4
Setarile astea le-am facut insa nu am acces la internet cu ele.

6 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Intrii la ei pe site si ai acolo optiune sa iti trimiti automat setarile prin sms. Daca nu reusesti, suni sau te duci la un Orange shop.

| AnonymuSest a răspuns:

Suna la relatii cu clientii tastezi 1234 si selectezi acolo si vei vb cu cineva si te ajuta, in urma cu 1 luna am facut la fel si mi-a mers, dar nu mai stiu, eu is cosmote, trebuie sa-ti iei primadata extraoptiune cu net.sau daca ai la abonament net inclus, si nu sh ce schimbai acolo la,, APN''. Suna la servicii cu clientii, si te ajuta ei! Bft!

| Chezz a răspuns:

Nu ai specificat versiunea de android si modelul telefonului. Momentan iti recomad sa te duci la un Orange shop si iti rezolva ei ete datoria lor gratis. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta...

| 404namenotfound explică (pentru Chezz):

Alcatel One Touch 918 - Android OS, v2.3.5

| Chezz a răspuns (pentru 404namenotfound):

Acum la ora asta nu prea cared ca o sa raspunda un operator la relatii cu clienti asa ca daca este vreun Orange shop iti rezolva baitul sau fata de acolo gratis. Bafta.

| AddeLinna a răspuns:

Incerca sa suni la relatii cu clientii pe reteaua care esti. Eu nu am tlf cu Android ci cu Windows dar am sunat la ei si mi-au dat indicatiile necesare pentru a putea folosi internetu pe mobilbig grin. Succes!