| Lapusneanu a întrebat:

Ce sunt alea nanoSIM sau microSIM? Prin ce se deosebesc de un sim normal si la ce se folosesc? Ce sunt alea retele virtuale de telefonie mobila?

3 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Nano sim este ca un chip, si se foloseste pentru a inmagazina informatii in el, iar micro sim-ul este o simpla minuscula, care se foloseste pentru smartphone-uri!

| AleXzpm a răspuns:

Salut,

nanoSIM este mai mic decât microSIM care este mai mic decât un SIM normal, este vorba doar de dimensiuni, toate fac aceleși chestii doar că au dimensiuni diferite.
Rețelele de telefonie mobile, virtuale sunt soluții business sunt rețele private în cadrul cărora membrii eu diferite avantaje.
Spor