| anonim_4396 a întrebat:

Cineva pe aici care se pricepe la telefoane si partile fizice(display,sticla)? Vreau doar sa vorbesc cu cineva si sa povestesc ce am patit cu niste baieti de la gsm, atat. Eventual sa vorbim aici prin mesaje sau sa las facebook-ul in privat? Multumesc!

5 răspunsuri:
| HereToHelp a răspuns:

Imi poti da mesaj pe privat si stam de vorba

| HereToHelp a răspuns:

Datorita statutului de junior, nu iti pot raspunde la mesaj, am sa iti las aici ce cred. Din ce mi-ai spus, probabil este ca lipiciul sa fi fost slab calitativ si sa fi afectat contactele sau fisa odata cu prelingerea. Display-ul este foarte improbabil sa fi fost spart dinainte, daca era asa, s-ar fi vazut clar. Apareau dungi negre, gri pe zona aia sau nu mai functiona deloc. Parerea mea este ca manopera a fost proasta, ar trebui sa mergi sa mai vorbesti inca odata cu ei, si daca spui ca ti-au oferit display-ul acela scazut din pret, mergi si stabileste cu ei data cand te vor rezolva sigur. impune-le treaba asta cu seriozitate. opc-ul nu are cum sa te ajute doar cu o singura sesizare din partea ta. neavand bon fiscal, nu poti dovedi nimic. legea spune ca daca nu primesti bon fiscal, poti sa nu achiti. a fost pe de-o parte greseala ta, dadeau dovada clar de non profesionalism. mergi cu ei si incearca asta, sper sa iti fi fost de ajutor. mult succes

| anonim_4396 explică (pentru HereToHelp):

II puteam ameninta cu garda financiara, acolo nu ai nevoie de bon, faci sesizare.Insa am fost ieri si mi-a gasit un display, mi-a zis ca trebuie sa mai platesc 100 de lei in plus. Vreau sa schimb displayul mai repede, le dau si 100 de lei dar ei nu scapa.Ma duc si fac reclamatie, ca sa nu creada ca pot face asa ceva mereu si cu oricine, daca eu mi-am luat teapa macar sa nu mai ia si altul si poate o amenda ii vor linisti si nu vor mai face evaziune fiscala. Vor plati la amenda mai mult fata de cat ar fi platit pierderea in locul meu..asta daca nu rezolva treaba cu pile cum e in Romanica.

| HereToHelp a răspuns (pentru anonim_4396):

Greu sa ii pui pe astia de la garda financiara sau protectia consumatorului sa iti faca dreptate. E bine ca se rezolva macar in final, chit ca dai si un milion, numai sa ti-l faca bine

| anonim_4396 explică (pentru HereToHelp):

Da,corect. l-am intrebat daca imi da garantie si a zis ca da, 30 de zile.