| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scoate un cod de pe iPhone 4S?
iPhone 4S are cod de blocare.
Pe meniu este cu cod de blocare ecran pe meniu.
Ecranul este bun.
Cum îl pot scoate?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Nu le poti scoate ca sa se mai sature hotii o data de furat telefoane s-a schimbat rehnokogia doar propietarii lor le pot debloca.

Daca esri cumva propietarul real al lor este sinplu rau de rot.
Intri in setarile contului de la Google
Pe ubdeva îți apare o lista cu telefoanele care sunt asociate acelei adrese de e-mail
Si gata alegi din lista ot care dintre telefoane doresti sa sxhimbi parola si gata contul google pein internediul internetului actioneaza asupra acelui telefon si in mod legal si cinstit iti ooti achimba parola.

Ar mai fi o solutie sa mergi la un service gsm
Dar asa pierzi toare datele.
Ei iti cer buletinul si cauta seria telefonului respectiv intr-o baza de date
In cazul in care apare xa este furat apasă pe buton si re tin de vorba sau iti zic sa revii dupa relefon
Apoi vine politia iti oube carusele mergi faci 1 an de pușcărie apoi iti da telefonul cand iesi de acolo de la pârnaie apoi te prinde peste 2 pași cu relefonul care nu îți aparrine în buzunar apoi iti mai da inca 1 an de pușcărie.

Dar daca este relefonul tau si nu apare ca ar fi declarat ca este furat exista o aplicatie xu ajutorul caruia ii resceie softul in maxim 30 minute
Gata ai telefon nou nouț
Ai pierdut tot poe tot ceea xe aveai doar pe telefon.
Acum se va comporta exact ca si cand azi ai cumparat telefon nou.
Si rămân darele tale pe un server in cazul in care xineva declara ca a pierdut acel telefon se va sri instantaneu ca ru ai mers cu el la service ca sa ii sparga parola.
Așa că mură in gură si brățări la mâini.

| anonim_4396 explică (pentru RxTx):

Mulțumesc
Multi îmi spun că am furat eu
Am comandat unul nu l-am furat!

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Dai telefonul inapoi de unde l-ai furat!

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Am comandat unul nu l-am furat!

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Lul, si asta ar trebui sa insemne ca telefonul nu e furat?!?

NU stii despre ce e vorba... tipul a FURAT telefonul, apoi TE-A FURAT PE TINE DE BANI, daca ti l-a dat blocat, iar

un iPhone NU POATE FI DEBLOCAT... PUNCT

decat daca ai acte doveditoare ca este telefonul tau (cu imei, nr de serie, samd) abia atunci poti merge la Apple si ei SI NUMAI EI il pot debloca

altfel, poti sa ii schimbi placa de baza sau sa il vinzi pe post de piese de schimb