| jaqchirac a întrebat:

Detin un telefon Sony Ericson Xperia Ray, de aproximativ un an, si nu m-am plans absolut deloc de el, pana recent.

Mi-am cumparat din Decembrie o pereche de casti Sennheiser CX-400 II Black Precision, totul bine si frumos, pana acum cateva saptamani, cand a inceput sa faca figuri.

In anumite dati, telefonul reda melodiile foarte incet prin aceste casti (mie imi place sa-mi sparga timpanul), iar in altele, le reda foarte tare, exact cum imi doream eu, ca in prima zi cand le-am cumparat. Eu detin de asemenea, o pereche de casti Over-Ear Sony, la care se aude tare in permanenta.

Am incercat un experiment: castile Sennheiser pe care le detin la ora actuala, le-am pus intr-un telefon Samsung Galaxy S2, la care, vreau sa zic, ca acolo mergea tare. Am imprumutat telefonul tatei (posesorul acestui Samsung) timp de o saptamana, iar melodiile se auzeau la maxim, exact cat de tare imi placeau mie

Intrebarea mea este urmatoarea: ar putea fi de la castile Sennheiser sau de la telefon? Iar daca sunt de la telefon, ati putea sa-mi spuneti cum as putea remedia aceasta problema?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Castile sunt de vina.