| Lioana a întrebat:

Exista posibilitatea de a vedea data la care au fost salvate numerele de telefon in agenda, daca agenda e salvata in contul Google?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Chiar si daca agenda NU e sincronizata cu Google,
o sa vezi data adaugarii numarului.
Nu am agenda sincronizata, si nu am avut-o niciodata,

https://imgur.com/QT2UgWg

Conditii:
1) telefonul sa NU fie foarte vechi (versiunea de Android mai exat).

2) Numarul sa fie adaugat ulterior. (Pentru numerele pe care le aveam pe cartela SIM inainte sa o introduc pentru prima data in telefon, nu vad data).

| Lioana explică (pentru NLS):

La mine nu apare asa. Am Android 11

| NLS a răspuns (pentru Lioana):

Eu am Android 13, dar stiu sigur ca merge si pe Android 12, deoarece pe Realme 9 Pro+ am descoperit prima data treaba asta.

| Lioana explică (pentru NLS):

Am salvat acum un numar in agenda ca sa fie introdus local (nu in Google) de pe acest telefon si tot nu vad data.

| NLS a răspuns (pentru Lioana):

Atunci doar Android 12 e capabil de asta.

| PlasMatic a răspuns:

Xistă posibilitatea de a vedea data la care a fost salvat un număr de telefon în agenda dacă aceasta este sincronizată cu un cont Google. Acest lucru poate fi realizat prin accesarea contului Google și navigarea către pagina "Contacte".

Unele dintre pașii pentru a vedea data la care a fost salvat un număr de telefon în agenda sincronizată cu un cont Google sunt:

Accesați contul Google și selectați "Contacte" din meniul principal.
Căutați numărul de telefon dorit și selectați-l.
În fereastra detaliilor contactului, scroll down la "Informatii despre contact", acolo ar trebui sa gasiti si data de creare a contactului.
Dacă numărul de telefon nu este găsit în lista de contacte, este posibil să nu fi fost salvat în agenda sau poate fi salvat cu o altă denumire sau cu o altă scriere.
Este important sa rețineți că aceasta este o funcție disponibilă doar dacă aveți o conexiune la internet și dacă agenda dvs. a fost sincronizată cu contul Google.

| Lioana explică (pentru PlasMatic):

Asta se poate vedea si de pe telefon sau numai de pe PC?