| Kinus12 a întrebat:

Funda! Doresc un răspuns convingător şi la obiect.
Iphone 6s vs Samsung Galaxy S6 Edge -comparatie(numai la camera)
Ofer Funda+vot
Multumesc mult! big grin

10 răspunsuri:
| ExprimareLibera a răspuns:

Apple a rămas în urmă cu soft-ul camerei pe iPhone. Un număr mai mare de MP înseamnă detalii mai bune la zoom. Dacă 6s e bătut de Huawei P9 si HTC 10, tu ce părere ai? S6 Edge rullz.

| AKARA0 a răspuns:

Camera de la Samsung este mai buna deoarece are 16 Megapixeli iar cea de la Iphone are doar 12.
Cea de la Samsung are 4 megapixeli in plus si se vede mult mai luminos. Funda?

| Kinus12 explică (pentru AKARA0):

Atăta ştiu că nu contează numărul de pixeli.De exemplu Akai V55 are 13MP, dar face poze mult mai slabe decăt Iphone 5s(8mp)
Ştiu că nu se compară Akai cu Samsung, dar nu cred că acesta ar fi argumentul potrivit că Samsung e mai bun, că are MP mai mulţi

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Iphone-ul daca face contac cu apa, pa, dar Samsung, nu, este rezistent la apa

| Kinus12 explică (pentru Bunget_Marian_1999):

Nu înţeleg ce ai vrut să zici cu acel "pa"

| DyaDidy06 a răspuns:

Primary 12 MP, f/2.2, 29mm, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash / (Samsung )-16 MP, f/1.9, 28mm, OIS, autofocus, LED flash

Video 2160p@30fps, 1080p@60fps,1080p@120fps, 720p@240fps/ (Samsung) 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, dual-video rec.

Secondary 5 MP, f/2.2, 31mm, 1080p@30fps, 720p@240fps, face detection, HDR, panorama/(Samsung) 5 MP, f/1.9, 22mm, 1440p@30fps, dual video call, Auto HDR

Răspuns utilizator avertizat
| Iştin_Clara_1996 a răspuns:

Salut!
Voi incepe cu SGS6Edge, care are, dupa cum probabil deja stii, o camera de 16 mpx, un senzor foarte bun, si aperture-ul impresionant. Spre deosebire de iPhone, ai mult mai mult control asupra features-urilor, avand la dispozitie diferite moduri, printre care si Pro, la care poti modifica ISO-ul, in functie de conditii, si nu numai. Iti recomand camera acestui Samsung daca vrei sa ai control asupra shot-urilor tale, mai ales ca Android-ul suporta multe softuri bunicele de editare a pozelor. Cat despre filmare, pot vorbi despre 4K, in jur de 2 minute. iPhone, in caz ca vrei un design minimalist, tinand cont de senzorul acoperit cu lentila din safir care, fara doar si poate, obtine poze grozave fara multa bataie de cap, tu trebuind sa ai in vedere doar compozitia lor.
Sper ca am ajutat! Bafta!

| DorinelMunteanu69 a răspuns:

Esti prost de puți.

| Kinus12 explică (pentru DorinelMunteanu69):

Am pus o simplă intrebare şi nu inţeleg unde am greşit
Eu nu te înţeleg de ce trebuie sa trimiţi un astfel de răspuns de neinţeles, nefolositor şi fără detalii.(daca nu ştii răspunsul mai bine sari peste intrebare)
Te sfătuiesc să nu mai faci asta in viitor, şi nu numai cu mine, nici cu alţii să nu faci
Sper că ţi-am fost eu d e ajutor şi nu invers cum ar fi trebuit să fie big grin