| ThinkDifferent a întrebat:

De aproximativ 2 luni eu locuiesc in Germania si odata ce am venit mi-am schimbat si cartela. Astazi cand mi-am pus cartela de Romania inapoi imi spune ca nu e nici un serviciu. Tin sa mentionez ca am o cartela Orange si telefonul iPhone dar am incercat si pe Samsung.
Trebuie sa imi activez cartela sau ce?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai semnal, doar Telekom și Vodafone merg în Germania. Poți folosi cartela Orange doar pentru wapp sau altele, dar nu poți suna, trimite mesaje, primi apeluri/mesaje. Nașpa, știu.

| ThinkDifferent explică (pentru anonim_4396):

Dar cand am venit cu ea aici aveam, eu nu trebuie sa sunt pe nimeni doar sa imi vina un cod de confirmare pe numarul respectiv.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am cartela de Romania pe Digi si merge perfect.