| DenyX13 a întrebat:

Mi-am luat un Allview A5 Quad. Mi se bloca jumatate din touch, cel de jos si nu mai mergeau sa se deschida aplicatiile de acolo și nici meniul.Trebuia sa ii dau de fiecare data restart. Stie cineva din ce cauza?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da fuguta cu el inapoi la garantie sau fa-i retur daca de nou face figuri.

| AlexL28 a răspuns:

Hmm, pare un bug cam urat. Uita-te in setari sa vezi daca n-ai vreun update(l "Despre telefon") si daca ai fa-l. Daca nu se rezolva sau n-ai update, foloseste garantia.

| DenyX13 explică (pentru AlexL28):

Am un update doar la android

| AlexL28 a răspuns (pentru DenyX13):

Fa-l ma! Eu nu va inteleg, si eu am prieteni, eu update-uri si nu le fac, ma intreaba "dar de ce sa-l fac?". Update-urile de regula rezolva multe probleme(bug-uri) si aduc imbunatatiri si functii noi. Fa acel update si vezi daca se rezolva problema, pentru ca daca touchscreen merge dupa reboot inseamna ca softul e de vina si nu piesa hardware pentru momentele in care nu merge.

| Dobres a răspuns:

Du-te cu el de unde l-ai luat si foloseste garantia. E cea mai buna metoda