| MateiMM a întrebat:

NU POT SA TRANSFER FISIERE APK (jocuri) de pe PC pe android (Orange Zali) am dat pe MTP si pot sa conectez doar cu Windows Media Player unde pot sa transfer doar imagini si muzica atat

Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| MaRyWssssss a răspuns:

Imposibil sa nu mearga. cand conectezi telefonul la calculator trebuie sa intri la setari usb si dai depanare usb activat imposibil sa nu mearga. daca nu merge inseamna ca e de vina calculatorul

7 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru instalarea aplicatiilor dorite se recomanda folosirea magazinului Google Play. Daca totusi doresti sa accesezi fisiere de pe telefon poti seta telefonul ca masa de stocare in momentul cand conectezi USB-ul la PC, iar in "My Computer" iti apare masa de stocare pentru telefonul tau.

O zi buna,
Orange Helper

| MaRyWssssss a răspuns:

Pai nu le sincroniza, incearca sa le copiezi direct in card.
deschide o fereastra cu cardul si pune apk direct pe card apoi le caut in telefon si le instalezi din telefon

| MateiMM explică (pentru MaRyWssssss):

Nu merge sa pun apk deloc nici pe card
Ce mai pot sa fac?sad

| MateiMM explică (pentru MaRyWssssss):

Nu merge nici asa sad

| MaRyWssssss a răspuns:

Sau ia cardul separat pune-l in cititor de carduri daca ai si punele acolo sau daca nu baga cardul in alt telefon si te conectezi cu telefonul ala le pui pe card si dupa iti bagi cardul in telefonul tau e si asta o solutie

| MateiMM explică (pentru MaRyWssssss):

Mersi mult Mariuss

| MaRyWssssss a răspuns (pentru MateiMM):

Nu ai pentu ce tongue