| anonim_4396 a întrebat:

Pe un telefon touchscreen singletouch, nu se poate modifica sa fie multitouch? android, funda!

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu

| DeidaraXR1 a răspuns:

Ba se poate dar e riscant. Trebuie sa ii schimbi OS-ul cu unul multitouch dar cum am zis, procesul are o rata de 5% sa il strici de tot sad.

| RB26DETT a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Deci daca esueaza instalarea os-ului pot sa zic ca telefonul e bun de aruncat?

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru RB26DETT):

Exact. am vrut si eu sa incerc pe un telefon dar nu era al meu si nu puteam sa risc. te poti documenta pe internet si daca te simti norocos incearca. am avut prieteni ca si-au pus si totul a fost ok. nu stiu daca se practica dar cred ca poti gasi niste oameni calificati sa faca asta.

Răspuns utilizator avertizat
| DeidaraXR1 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Umm crede-ma ca se poate. O sa iti dau un simplu exemplu.
http://thesmartlucky.blogspot.ro/2012/08/tutoriale.html
Aici ai un tutorial in romana despre ROM-ul SmartLucky. 2 lucruri trebuie sa citesti:
1. Chestia subluniata de la inceput,
2. Ultimele, stiu si eu..., 20 de randuri le tutorialului.
Vei observa ca la punctul 2 scrie ce iti ofera nou acest ROM si ve vedea si optiunea multitouch.

Deasemenea te poti uita si la video-ul asta de pe YouTube care iti demonstreaza asta: http://www.youtube.com/watch?v=mi6SKo4xzeg&noredirect=1

In plus, de ce l-as invata prostii ma rog?