| vLooM a întrebat:

Sal TPU am un Nokia x2 si cand vreau sa fac poze imi zice operatiune nereusita.
Asa imi zice permanent telefonul face fite de o zi...
Cine stie?
DAU FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Telefoanele au cod din fabrică. Asta în cazul în care nu a fost schimbat. La al tău ar trebui să meargă 12345 sau 00000. Cu condiția să nu fi fost schimbat codul din fabrică.

2 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Resetează-l. Dacă face la fel, resoftează-l. Dacă nu dă rezultate, va trebui să înlocuiești camera, la service.

| vLooM explică (pentru gir861):

Cand dau reseteaza imi cere sa bag o parola... De ce?

| gir861 a răspuns (pentru vLooM):

Telefoanele au cod din fabrică. Asta în cazul în care nu a fost schimbat. La al tău ar trebui să meargă 12345 sau 00000. Cu condiția să nu fi fost schimbat codul din fabrică.