| MariaCocoiulian a întrebat:

Sall TPU, care este diferenta dintre un iphone 4 si un iphone 4 s
cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

Avantaje iPhone 4S:
Memorie interna (16/32/64GB vs 8/16/32GB)
Viteza Internet (14. 4Mbps vs 7. 2Mbps)
Bluetooth (v4.0 vs v2.1)
Camera (8MP vs 5MP)
Inregistrare video (1080p vs 720p)
Chipset (AppleA5 vs AppleA4)
CPU (DualCore 1Ghz Cortex A9 vs SingleCore 1Ghz CortexA8)
GPU (SGX543MP2 vs SGX535)
Baterie

Daca ai un iPhone4, nu as zice ca merita! Acum, cu noul iPhone5, ti se pare ca nu iti mai doresti iPhone4S..adica naiba. diferentele sunt mici intre 4 si 4S...
Mai poti astepta 4-5 luni, sa apara iPhone5S /6, ca sa se ieftinieasca i5!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vladelvis a răspuns:

Pai iphone 4s sigur este mai bun deoarece este un upgrade la iphone 4, avantajele sunt ca ai un procesor dual-core, un chipset mai bun, baterie cu autonomie mai bună, camera 8Mp vs 5Mp, sistemul de operare, bluetooth 4.0 vs 2.1, si avantajul de memorie interna. Sper ca te-am ajuata, bafta!