| bodo89 a întrebat:

Este bun telefonul Sony Xperia Tipo?
Vreau pareri pro si contra.

Dau

Răspuns Câştigător
| Pişcoţica a răspuns:

Da, este foarte ok! Mai ales dacă eşti băiat! cameră de 3.15 MP, memorie internă: 2.9 GB, sistem de operare - Android, Bluetooth, USB. e ok după părerea mea!

Cheers, Pişcoţica!

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este destul de bunicel şi la un preţ accesibil - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tipo-4718.php

Ca "minusuri" aş menţiona : rezoluţie display destul de slabă, cameră slăbuţă, procesor slăbuţ, etc.

Oricum, la preţul lui, este ACCEPTABIL.

Toate cele bune.

| bodo89 explică (pentru bursuc001):

Ms pentru raspuns.

| bursuc001 a răspuns (pentru bodo89):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| bodo89 explică (pentru bursuc001):

Si tie o zi frumoasa...happy

| bursuc001 a răspuns (pentru bodo89):

Mersiwinking

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Este un telefon foarte bun are prietenul meu si are o gramada de jocuri pe elwinking Pa pa!

| bodo89 explică (pentru Alexutz_Vladutz_1998):

Prietenului tau ii merge pe acest telefon pou?

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns (pentru bodo89):

DAwinking

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Pro: DUAL SIM.
Android 4.
Are toate functiile unui smartphone.
Calitate buna a materialelor.
Contra: Rezolutia ecranului. Se putea mai bine.
Butoanele touch care nu raspund intotdeauna la comenzi.
Camera foto destul de slabuta.
Ecran mic, rezolutie slaba...

e destul de frumusel telefonul dar in banii astia gasesti si mai faine. funda?

| bodo89 explică (pentru Chiforescu_Marius_1997):

Iti dau funda daca imi spui 2 dintre acelea faine la banii astia!

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns (pentru bodo89):

Dual-Sim Allview Alldro P5 este putin mai scump 800 lei dar cu mult mai tare......Samsung S6802 Galaxy Ace, Dual SIM 700 lei ...Allview Dual-Sim P5 Mini (asta este la fel ca Sony 600 lei, dar mult mai misto si la aspect si la performanta. acest telefon nu prea are comentarii contra in afara ca este cam greu pentru dimensiunile lui (100 gr) funda?tonguetongue