| Sink123 a întrebat:

am intrat cu telefonul (galaxy s4) in apa din greseala cand am iesit cu el l-am sters tot reepede desfacut si nu a mai mers pe moment seara cand am ajuns acasa l-am bagat la incarcat s-a aprins mergea perfect numai ca avea niste apa pe camera din fata am bagat fheonu in el l-am facut perfect l-am uscat nu mai avea nimic mergea perfect numai ca imi arata ca e conectat la casti si telefonul nu e conectat la nimic nu mai port sa ascult nimic la difuzoru telefonului pentru ca el il pune ca si cum ar fi pe casti si ca sa vorbesc pot sa vorbesc doar pe difuzor ce ar putea sa aiba si cum as putea sa il fac cat m-ar costa! Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Mare greseala ai facut ca l-ai bagat la incarcat.S-o fi ars ceva pe acolo.Trebuia scos din apa si bagat intr-o punga cu orez si lasat peste noapte cu punga inchisa. Orezul ar fi tras orice urma de umezeala din el.Cu feonul nu ai facut nimic decat sa incalzesti apa de pe circuite.

| Sink123 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu l-am bagat la incarcat imediat l-am udat pe la ora 12 l-am lasat la uscat la soare dupa ca l-am sters bine am scos card tot din el cand am ajuns acasa pe la 7 seara l-am pus fiindca oricum era descarcat sa vad daca merge si mergea l-am inchis si l-am pus intr-o soseta in nisip (eu stiam de nisip) si a iesit apa din el din camera etc dar a ramas chestia aia si zice ca e conectat la casti

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Sink123):

Inca are apa in el.Si apa aceea face punte intre doua circuite.Deaia iti apare cum ca este conectat la casti.

| Sink123 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Mai pot sa ii fac acum ceva sau sa nu il mai folosesc pana cand merg cu el la service sa il bag in orez?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Sink123):

Il poti folosii, doar ca pana nu se evapora apa aia nu scapi de problema

| Sink123 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

O sa il mai pun cum ai spus tu intr-o punga cu orez pana maine o sa ii mai dau cu fheonu (aer rece) si vad pana maine daca nu il duc la service oricum mersi. FUNDA!

| Mk01 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Aici greşeşti, de fapt orezul ar fi atras chinezii care ar fi reparat telefonul :3

| Sink123 explică (pentru Mk01):

Ha ha a aparut o gluma 'buna"
pe facebook hai sa glumim si noi

12 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Cum ti-ai dat seama ca ai intrat cu el in apa trebuia sa ii scoti bateria repede si il lasa-i asa 2-3 zile aveai sanse sa nu pateasca nimic
Du-te cu el la un servie mai mult de 200 lei nu cred ca te costa dar acum depinde si ce are defect

| Sink123 explică (pentru SouLIce):

Pai asta am facut i-am scos imediat tot din el l-am sters si l-am lasat la uscat pana seara cand ama ajuns acasa si l-am pus la incarcat cred ca are apa in jack sau s-a activat ceva din interior

| SouLIce a răspuns (pentru Sink123):

Trebuia sa il lasi mai mult timp fara sa il bagi la incarcat, poate aveai noroc si nu se intampla asta
Oricum du-te cu el la un service

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Nu trebuia bagat la incarcat.
trebuia sa ii scoti bateria cartela cardul
si sa il pui la uscat poate cand l-ai bagat la incarcat a intrat curent si ia ars difusoru

| Sink123 explică (pentru adriandibosfcdb123):

Nu e ars difuzoru pentru ca atunci cand vorbesc vorbesc pe difuzor si merge si se aude perfect dar arata ca este conectat la casti si din asta nu preai sunetul pe difuzor