| Danielzdr12 a întrebat:

Salut, am o problema cu whatssap, mi-am schimbat numărul de telefon și când intru sa vb cu cineva, nu vad ca este activ/a, din ce cauza? Menționez ca nu am "umblat" prin setari sa schimb ceva gen... mulțumesc

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pe WhatsApp poți vedea starea de activitate a persoanelor doar după ce trimiți primul mesaj. E o schimbare apărută din 6 decembrie anul trecut.
Persoana nu te are in agendă cu noul tău număr și dacă nu are mesaje schimbate cu tine pe acest număr, nu-i poti vedea activitatea chiar dacă și-a setat să fie văzută de toată lumea.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Verifica in setari daca nu este activa o setare ce ascunde daca o persoana este activa sau nu.