| Casualties a întrebat:

Am un Allview P5 Life, merge totul bine, dar am o problema la el. Am o gramada de spatiu pe el, desi cand vreau sa instalez o aplicatie de exemplu, de 50 mb, imi spune ca nu am suficient spatiu. Am facut un test, cu o aplicatie de 1.5 gb si imi mergea sa o instalez. Imi da faza asta la mai multe aplicatii, desi eu am memorie multa. Nu stiti de la ce vine problema asta? Stiu ca nu sunt singurul care o are.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Problema asta o am si eu, ce ti-a zis monster97 mi-au spus cei de la Allview, l-am trimis de 3 ori,deci asta e telefonul facut, nu ai nimic de facut.E facut prost, si da cu root am inteles ca se poate face, dar e cam complicat.O sa ma interesez mai mult, sa vad ce si cum happy Dar daca ii faci root pierzi garantia de la el

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Pai si eu am un telefon de la Allview si eu patesc asa. Bun! Intri la memorie si cauta acolo Datele memorate in cachee si o stergi. Eu asa fac happy

| Monster97 a răspuns:

Pai de obicei din cate stiu eu anumite telefoane au memoria pe partiti 50mb=aplicatii 100mb=jocuri etc Probabil ca si la tine e la fel iar aplicatiile sunt catalogate la cea mai mica partitie pe care o ai tu Iar cea de 1.5gb Probabil intra in memoria pentru Jocuri care in general este cea mai mare partitie Dar nu toate jocurile e pe google play sunt vazute de catre dispozitiv pot fi vazute drept aplicatii si sa ai un spatiu de stocare insufucient repartizat

| Casualties explică (pentru Monster97):

Si as putea sa fac ceva?

| Monster97 a răspuns (pentru Casualties):

Nu poti face nimic. Asa este telefonul facut. Il poti Roota (Sa ai drepturi de administrator)si sa iti bagi nasu in memoria lui. Dar daca nu stii ce sa faci il vei strica deci nu te sfatuiesc