| robertdaniel95 a întrebat:

|Salut am un Iphone 4 si de fiecare data cand intru in App Store si incerc sa descarc o aplicatie retrica, CamWow etc etc imi zice "Confirmare Obligatorie...Inainte de a putea efectua achizitii, trebuie sa atingeti Continuati pentru a va confirma informatiile privind metodele dvs de plata " chiar daca aplicatie e gratis...dau obtineti-instalati si dupa imi arata chestia aia de mai sus!
Cum trebuie sa procedez si daca puteti sa imi zice-ti mai amanuntit va rog!

Răspuns Câştigător
| MMDani a răspuns:

Baga datele cardului (daca ai). Apple iti cere informatii de plata, chiar daca sunt gratuite aplicatiile.

Daca ai bani pe card, nu-ti va lua nimic.

| robertdaniel95 explică (pentru MMDani):

Si daca nu am card? Sau alta posibilitate mai este?

| MMDani a răspuns (pentru robertdaniel95):

Nu. Trebuie sa pui date de pe un card.

3 răspunsuri:
| Jackpro9999 a răspuns:

Eu am un iPhone 5s si Mie mi se întâmpla ce sa fac