| Marius0706 a întrebat:

Salut,am un telefon Allview p6 Life, telefonul are memoria de 5gb, in el am card de 2gb,de fiecare data cand vreau sa descarc ceva de pe internet,aplicatii,jocuri si altele.mi se descarca pe card.
Cum fac ca de fiecare data cand descarc ceva sa mi se descarce in memoria telefonului NU IN CARD, care ma puteti ajuta va rog frumos.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E din setari, intra la setari generale, si memory, si acolo gasesti unde sa selectezi, eu am Allview p5 life, dar poveste lunga l-am dus la reparat de 3 ori, mi la schimbat, apoi si asta e defect, l-am trimis la Brasov, cea mai proasta marca posibila e Allview, si baieti de pe cargus la fel au spus.Acum cu rezolvarea ta, la memorie intri, si selectezi sa se salveze in telefon, de obicei intri la setari >>> cauti ceva ce zice de memorie >>> intri acolo si o sa iti apara o bara un sfert umpluta, mai putin sau mai mult depinde de ce ai pe el.Si salvezi sa se salvezse automat.Sau ceva mai usor ce poti incerca, scoate cardul si downloadeaza ceva de pe net, il baga automat in telefon, si apoi baga cardul laughing banuiesc ca sar rezolva problema(nu sunt sigur la ultima faza)

| Marius0706 explică (pentru Liviu):

Da..asa am facut pana acum.dar ii ciudat sa fac asta mereu..am incercat sa fac cum mi ai spus dar.(am aici la memorie 'Memorie telefon si Card SD si cate o casuta la fiecare.ii bifata cea la card..am bifat-o pe cea de la telefon acum.dar daca ies si intru iar tot la card ramane) sad

| Liviu a răspuns (pentru Marius0706):

E din sfot atunci, du-te cu el la un tip care repara, si spune-i sa te lamureasca, daca se poate.roagal frumos sa iti explice fara sa iti umble in telefon sa nu pierzi garantia tongue