| Nutu_Razvan_1987 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview x1 soul pe care a varsat o tipa suc. a mers imediat dupa, dar dupa un timp a inceput sa se restarteze intruna. apare doar logo-ul si se restarteaza iar. am incercat sa intru in meniul de safe mode. nu pot face nimic sa ii dau sa revina la setarile de fabrica. stie cineva ce sa-i fac?

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Hard reset,
Pentru resetarea telefonului va rugam tineti apasat butonul power pana la inchiderea telefonului ( aprox 10secunde )
Extras din

http://forum.softpedia.com/topic/946123-allview-x1-soul/page__st__72

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se reseteaza singur posibil sa aiba probleme cu software-ul. Cred ca necesita un update, dar inainte de toate du-te cu telefonul la service si iti vor spune cei de la service ce are. Iar daca necesita update si ai garantie, service-ul nu trebuie platit. Posibil ca problema sa nu fie neaparat de la suc. Tine cont ca marca telefonul e Allview - MARCA ROMANEASCA creata la Brasov.

| Nutu_Razvan_1987 explică (pentru anonim_4396):

Mc pentru raspuns. o sa incerc la service.