| freedeeejayradu a întrebat:

Salut, am un telefon Nokia Lumia 520 cu window phone 8.1 pe el si am o problema, vreau sa-mi instalez un joc(asphalt 8) dar cand dau sa-l instalez imi apare ca nu am memorie suficienta cand de fapt eu am destula(jocul ocupa aproximativ 900mb iar eu am 2, 2gb liberi in telefon).
Ce pot sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Tomoiagă_Răzvan_1997 a răspuns:

1.Poti sa-ti rezetezi telefonul complet(v-a sterge toate pozele, muzica etc. din telefon; doar din telefon):Intri in Setari/Despre si ai acolo "resetati-va telefonul"
2.Sterge lucruri nefolositoare. Poza, muzica, jocuri etc.
3.Instaleaza jocul pe cardul Micro SD.Metoda afecteaza un pic performanta in joc.
Eu iti recomand 1. pentru ca o data cu stergerea tuturor chestiilor din telefon o fie mai "eliberat" procesorul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se refera la RAM. Corecteaza-ma dar Lumia astea nu au doar 512 RAM? Asphalt parca cerea 1 Giga de RAM. Verifica unde instaleaza jocul: Poate fi setat sa instaleze tot pe card sau pe telefon. Degeaba ai 2 giga in telefon cand el incearca sa instaleze pe card.

| Tomoiagă_Răzvan_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se refera la RAM. Daca jocul ar cere minim 1 GB RAM nici macar nu ar aparea in Windows Store pentru Lumia 520(cum este de alftel la GTA San Andreas).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tomoiagă_Răzvan_1997):

Ok, atunci e din setarile telefonului, referitor la locul de instalare. Verifica din nou spatiul disponibil si incearca si cardul. Vezi unde poti instala. Fa setarile si ar trebui sa mearga.

| Tomoiagă_Răzvan_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

1.Poti sa-ti rezetezi telefonul complet(v-a sterge toate pozele, muzica etc. din telefon; doar din telefon):Intri in Setari/Despre si ai acolo "resetati-va telefonul"
2.Sterge lucruri nefolositoare. Poza, muzica, jocuri etc.
3.Instaleaza jocul pe cardul Micro SD.Metoda afecteaza un pic performanta in joc.
Eu iti recomand 1. pentru ca o data cu stergerea tuturor chestiilor din telefon o fie mai "eliberat" procesorul.

| notefree a răspuns:

Asphalt 8 dupa instalare iti va lua in jur de 2 giga daca windows 8.1 baga-l pe card