| Alex_Lacatus_1999 a întrebat:

Am un Samsung a5 2017 si când ma suna cineva si vorbesc nu ma aude, dar pe snapchat când fac un video merge perfect. Nu functioneaza doar pe messenger si la apel. Vreau sa stiu daca se poate rezolva acasa sau e nevoie sa il duc la service. Dau funda cel care ma ajuta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat permisiune la microfon cand ai deschis aplicatia? Daca nu mai tii minte, intra la Setari -> Permisiuni -> Microfon si bifeaza in dreapta acelor aplicatii in care nu-ti merge.

| Alex_Lacatus_1999 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba doar de messenger, si la apel când ma suna cineva si eu vorbesc persoana aceea nu ma aude.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alex_Lacatus_1999):

Ti s-a bulit microfonul atunci.

| laurasandu a răspuns:

Cel mai probabil ai schimbat ceva din setari din greseala ori s-a stricat difuzorul. Cel mai bine ai apela la cineva care se pricepe la asa ceva ca sa iti zica daca trebuie sa il duci sau nu la service.

Am si eu acelasi telefon, dar nu am patit pana acum. Sper ca iti va fi de folos sfatul meu!

| Alex_Lacatus_1999 explică (pentru laurasandu):

Păi l am resetat si tot asa...deci din setări n are cum. Poate o fii altceva mai aștept răspunsurihappy